کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1401/04/02 12:36

پروژه توسعه پست ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه زاهدان اجرایی شد/ 2 واحد نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان به‌زودی وارد مدار می‌شوند

سرپرست معاونت توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: با اتمام پروژه توسعه پست 230 کیلوولت نیروگاه زاهدان و برق‌دار شدن این پست، دو واحد نیروگاه جدید مقیاس متوسط زاهدان به زودی وارد مدار تولید می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد رمضانی" در جریان بازدید از روند ساخت نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان با اعلام این خبر، افزود: شرکت مادرتخصصی برق حرارتی به منظور بهبود تراز منفی تولید استان سیستان و بلوچستان، جلوگیری از افت ولتاژ شبکه موجود، اشتغال‌زایی و استفاده از قابلیت‌های پیمانکاران و سازندگان تجهیزات و مشاوران داخلی، پروژه احداث نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان به ظرفیت 126 مگاوات را در دستور کار قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه این نیروگاه دارای سه واحد 42 مگاواتی است، ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان تراز تولید و مصرف برق منفی است و میزان مصرف انرژی در پیک تابستان بیشتر از برق تولیدی توسط نیروگاه‌های استان است. بدین منظور افتتاح این نیروگاه کمک مهمی به تامین برق پایدار شبکه سراسری کشور و پاسخگویی به نیاز مصرف برق این منطقه خواهد کرد.
رمضانی با تاکید بر اینکه نیروگاه‌های مقیاس متوسط نقش مهمی در افزایش تولید توان الکتریکی و کاهش افت ولتاژ در مناطق دور افتاده و نقاط ژرف شبکه خواهد داشت، اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده است تا دو واحد این نیروگاه به زودی وارد مدار تولید شده تا در روزهای اوج مصرف برق کشور به کمک شبکه سراسری بیاید.
سرپرست معاونت توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه 2Bay از توسعه پست 230 کیلوولت نیروگاه زاهدان ظرف 200 روز کاری بعد از ابلاغ قرارداد و 30 روز قبل از پایان قرارداد برق‌دار شده است، گفت: نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان در کیلومتر 3 جاده چشمه زیارت و در مجاورت نیروگاه گازی زاهدان در حال ساخت است.
  • خبرنگار:رسول صادقی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر