کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
برق
1401/04/02 09:42
سخنگوی صنعت برق خبر داد:

۸۰ درصد از مشترکان کمتر از الگوی تعیین شده برق مصرف کرده‌اند

مصرف برق روز گذشته به حدود 64 هزار مگاوات رسید یعنی نسبت به سال گذشته ۴.۷ درصد رشد مصرف داشته است، اما در کنار این رشد مصرف خوشبختانه اتفاقات خوبی در بخش مشترکان خانگی رقم خورده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مصطفی رجبی مشهدی" سخنگوی صنعت برق و مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ضمن اعلام افزایش مصرف برق روز گذشته در برنامه میز اقتصادی شبکه خبر گفت: خوشبختانه بر اساس آمارها، در بخش خانگی اتفاق کم‌سابقه‌ای رقم خورده است. در سال گذشته به طور متوسط 25 درصد از مشترکان بیش از الگوی تعیین شده مصرف داشته اند و 75 درصد کمتر از الگو که بر اساس اطلاعات دریافت شده از خردادماه، این میزان به 80 درصد افزایش یافته که نشان از همکاری بسیار خوب مردم با صنعت برق است.
وی افزود: باید از مردم بابت این صرفه‌جویی تشکر کنم و بخواهم این همکاری را در ماه‌های پیش رو که ماه‌های گرمی است ادامه دهند. همچنین از مشترکانی که بیش از الگو مصرف می‌کنند تقاضا دارم به قبض‌هایی که در ماه‌های آتی دریافت می‌کنند توجه داشته باشند چون اگر رعایت نکنند تعرفه آنها به صورت یارانه‌ای محاسبه نخواهد شد، لذا هم برای کاهش هزینه خود و هم به منظور کمک به ما در مسیر تامین برق سایر مشترکان، مصرف خود را کاهش دهند.

سخنگوی صنعت برق در خصوص رزمایش طرح نظارت میدانی در مدیریت آب و برق ابراز داشت: وزارت نیرو رزمایش بسیار خوبی با همکاری وزارت کشور، بسیج و سپاه پاسداران برگزار کرد. همکاران سپاه الگوی بسیار خوبی در بخش نظامی برای کاهش مصرف تدارک دیده اند و از خودشان شروع کردند و می‌خواهند 30 درصد از مصارف خود در بخش‌های مختلف سپاه را کاهش دهند. این الگو قابل تسری به سایر بخش‌های نظامی نیز هست و امیدواریم همگی این طرح را اجرا کنند.

  • خبرنگار:نرگس موسوی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر