کاربر گرامی! شما به دلیل داشتن دسترسی مورد نیاز می توانید این خبر را ویرایش نمایید.

ویرایش
آب
1401/04/02 14:27
مشاور وزیر و رئیس مرکز جهاد آبرسانی مطرح کرد:

بهره‌مندی ٣٨ روستای شهرستان خمیر هرمزگان از نعمت آب شرب پایدار

رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: با اجرای خط جدید انتقال شهرستان خمیر در استان هرمزگان، ۳۸ روستا از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «میثم جعفرزاده» با حضور در استان هرمزگان و در حاشیه بازدید از پروژه‌های محرومیت زدایی شهرستان‌های خمیر بستک و بندر لنگه تکمیل خط انتقال آب از آب شیرین کن خلیج فارس به کهورستان رویدر و ۳۸ روستا را از اولویت‌های اصلی پیش‌رو عنوان کرد.
​وی در بازدید از پروژه‌های محرومیت‌زدایی شهرستان خمیر با بیان اینکه اجرای ۵۶ کیلومتر خط انتقال آب، روح تازه‌ای به روستاهای شهرستان خمیر می‌دمد، افزود: با تکمیل این پروژه جمعیتی بالغ بر ۳۴ هزار نفر از آب شرب پایدار بهره مند می‌شوند.
وی تصریح کرد: حجم عملیات پیش بینی شده برای خط انتقال خمیر به قدری تاثیرگذار خواهد بود که به اندازه ۲۰ سال کار پیش‌بینی شده است.
مشاور وزیر نیرو افزود: با توجه به برداشت‌های آب صورت گرفته در کهورستان، آب موجود فاقد شرب و غیر پایدار است و تنها گزینه نجات بخش، اجرای خط انتقال از آب‌شیرین‌کن خلیج فارس است و ما نیز در قالب پروژه محرومیت‌زدایی تلاش می‌کنیم، مردم این منطقه زودتر به آب شرب پایدار دست پیدا کنند.
به گفته جعفرزاده، آب مسئله‌ای جدی است و اگر ظرف دو سال موضوع را از تنش خارج نکنیم به مراتب درگیر مشکلات بیشتری خواهیم شد.
رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو گفت: تمرکز اصلی در آبرسانی روی خط انتقال خواهد بود چرا که اجرای شبکه توزیع بدون منابع آبی، هدر رفت پول و تاسیسات است و باید توان‌مان را بروی اجرای خط انتقال آب بگذاریم. 
وی ادامه داد: پیش‌بینی کلی ما ۳۰ ماهه است اما در تلاش هستیم طی ۲۴ ماه به اتمام برسانیم.
جعفرزاده بیان داشت: تلاش ما در مرکز جهاد آبرسانی سطح برخورداری ۹۰ درصدی روستاها از آب پایدار در زمان پیش بینی شده است.

  • خبرنگار:امیررضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر