برق
1401/04/07 11:56
سخنگوی صنعت برق خبر داد:

ضرورت رعایت مصرف برق در ساعات اوج‌بار/ مصرف برق کشور این هفته افزایش می‌یابد

سخنگوی صنعت برق با اشاره به گزارش‌های سازمان هواشناسی درخصوص هفته گرم پیش‌رو گفت: پیش‌بینی می‌کنیم طی امروز و فردا مصرف برق کشور از مرز 66 هزار مگاوات عبور کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مصطفی رجبی مشهدی" ضمن پیش‌بینی افزایش مصرف برق در روزهای جاری، از مردم خواست به‌ویژه در ساعات اوج مصرف با عدم استفاده از دستگاه‌های پرمصرف برقی و تنظیم دمای کولرهای گازی روی 25 درجه و استفاده از دور کند کولر آبی، صنعت برق را یاری کنند.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در خصوص رمز ارزها گفت: 200 مگاوات رمز ارز مجاز در کشور فعالیت دارند که بر اساس مقررات و محدودیت‌هایی که در دوره اوج بار داریم، فعلا از مدار خارج شده‌اند که بعد از رفع محدودیت‌ها و گذر از روزهای اوج بار، دوباره اجازه استفاده از شبکه برق را برای استخراج رمز ارز خواهند داشت.
سخنگوی صنعت برق در خصوص تغییر ساعت کاری ادارات اظهار داشت: در ابتدا یک هدف گذاری 800 مگاواتی داشتیم که با توجه به پتانسیل و ظرفیت خوبی که در این بخش وجود دارد پیش‌بینی می‌کنیم بتوانیم تا 1000 مگاوات صرفه‌جویی کنیم.
وی افزود: تاکنون حدود 70 درصد از هدف گذاری انجام شده و حدود 100 اداره، دستگاه اجرایی و نهاد عمومی غیردولتی پرمصرف در تهران مشمول قطعی برق شدند که به طور قطع تمامی این اقدامات می‌تواند به تامین برق پایدار برای همه هموطنان در تابستان کمک کند.
  • خبرنگار:نرگس موسوی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر