برق
1401/05/04 09:39
برای پیشگیری از "هدر رفت شدید و غیرمسئولانه انرژی"؛

فروشگاه‌هایی که درهای خود را در فرانسه نبندند جریمه می‌شوند

بر اساس دستورالعملی که اخیرا به صاحبان به فروشگاه‌های دارای سیستم‌های تهویه مطبوع در فرانسه ابلاغ شده است، این واحدهای صنفی در صورت بازنگه داشتن درب فروشگاه، با جریمه سنگین روبرو می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، پایگاه خبری شفقنا به نقل از گاردین نوشت: صاحبان فروشگاه‌های دارای سیستم‌های تهویه مطبوع در فرانسه دستوری مبنی بر لزوم بستن درهای فروشگاه‌های خود در هنگام استفاده از این سیستم‌ها دریافت کرده‌اند و به آنها گفته شده است که در صورت عدم رعایت چنین دستوری با جریمه سنگین روبرو خواهند شد.
«آگنس پانیر روناچر» وزیر تحول محیط زیست فرانسه در این باره گفت: بازگذاشتن درها در زمانی که سیستم تهویه مطبوع روشن است، باعث افزایش 20 درصدی مصرف انرژی می‌شود.
وی ادامه داد: مغازه‌داران در سراسر فرانسه باید هنگام استفاده از سیستم گرمایشی یا سرمایشی، درهای مغازه‌های خود را ببندند و در صورت عدم رعایت چنین دستوری، با جریمه 750 یورویویی مواجه خواهند شد.
این وزیر فرانسوی خاطرنشان کرد: در روزهای آتی، فرمانی در تایید این تصمیم صادر خواهد شد.
این تصمیم در چارچوب سلسله اقداماتی قرار می‌گیرد که دولت فرانسه برای مقابله با آنچه «هدر دادن شدید و غیرمسئولانه انرژی » خواند شده، اتخاذ خواهد کرد.
بر اساس گفته وزیر تحول محیط زیست فرانسه، این طرح همچنین شامل ممنوعیت استفاده از نورپردازی در تبلیغات شبانه به غیر از ایستگاه‌های قطار و فرودگاه‌ها نیز می‌شود.
وی افزود: این اقدامات به شرکت‌ها و مغازه‌ها برای کاهش 20 درصدی قبض‌های انرژی کمک خواهد کرد.
اروپا همزمان با تحریم روسیه که به دلیل جنگ در اوکراین صورت گرفته، با بحران انرژی دست و پنجه نرم می‌کند زیرا روسیه بزرگترین تامین  کننده گاز اروپا محسوب می‌شود.
  • خبرنگار:مریم حاج‌نوروز نظری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر