برق
1401/05/15 14:35

مدیریت مصرف برق بیش از هر زمان ضروری است

معاون حفاظت فیزیکی دفتر مرکزی شرکت توانیر با بیان اینکه قیمت پایین تعرفه‌های برق و افزایش هزینه سرمایه‌گذاری در ایجاد نیروگاه‌های مقیاس کوچک باعث کاهش سرمایه‌ گذاری در این حوزه شده است، گفت: مدیریت مصرف برق بیش از هر زمانی ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "روح الله زمانی صفت" در نشست هم اندیشی پیشگیری از سرقت تجهیزات شبکه برق استان مرکزی، اظهار داشت: شرکت‌های توزیع، پیشانی خدمت در صنعت برق هستند و پاسخگویی به مشترکان در این حوزه انجام می‌شود.
وی بیان کرد: احساس تکلیف، همدلی و خدمت صادقانه همکاران در راستای حفظ و حراست از اموال عمومی بیت المال، تحسین برانگیز است.
معاون حفاظت فیزیکی دفتر مرکزی شرکت توانیر با بیان اینکه در حوزه پیشگیری از سرقت سامانه‌های خوبی در صنعت برق طراحی شده است، افزود: علت افزایش سرقت در صنعت برق هوایی بودن تجهیزات است.
وی ادامه داد: استان‌هایی که نصب تجهیزات ضد سرقتی داشته‌اند، آمار سرقت کاهش محسوسی یافته است.
زمانی صفت اطلاع‌رسانی به مشترکان را حائز اهمیت دانست و افزود: در حوزه‌هایی که مردم وارد عمل شده‌اند، شاهد کاهش وقوع جرم بوده‌ایم.
وی با بیان اینکه نرخ پایین تعرفه برق، باعث افزایش استفاده از دستگاه‌های غیرمجاز ماینر شده است، گفت: طی سال‌های اخیر در این حوزه، برق‌های غیرمجاز افزایش یافته و کشف این موارد کمبود تولید برق را جبران می‌کند.
معاون حفاظت فیزیکی دفتر مرکزی شرکت توانیر، با بیان اینکه تمامی مراکز مجاز استخراج رمز ارز در ایام پیک اجازه استفاده از ماینر را ندارند، اظهار داشت: از ابتدای شهریورماه تمام ماینرهایی که در کشور وارد مدار می‌شود، برای استخراج باید از سیستم انرژی‌های تجدید پذیر استفاده کنند و در سامانه صمت، ثبت شده باشد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در ادامه، گفت: پدیده سرقت لوازم و تجهیزات از شبکه‌های توزیع نیروی برق امروزه به یکی از مشکلات اساسی تبدیل شده است.
محمود محمودی، اظهارداشت: یکی از اقدامات شرکت برق استان در راستای مقابله با سرقت سیم‌های مسی شبکه برق، تبدیل بیش از نیمی از شبکه سیمی فشار ضعیف در استان  به کابل خودنگهدار بوده است.
وی با بیان اینکه با اتخاذ تمهیدات لازم کاهش فرصت‌های ارتکاب جرم برای سارقان به وجود آمده است، افزود: بازدید و کنترل مراکز خرید و فروش ضایعات، اجرای گشت‌های تلفیقی با نیروی انتظامی، نصب دستگاه اعلان سرقت برای انبارها و پست‌های زمینی از جمله اقدامات پیشگیری از سرقت بوده است.
محمودی، تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده افراد مشکوک در حال صعود و یا فرود از تیرهای برق، مراتب را سریعا به سامانه 121 مرکز اتفاقات شرکت توزیع و یا سامانه پیامکی 10001000121 اطلاع دهند.
  • خبرنگار:مریم آجرلی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر