برق
1401/05/13 18:25
باحضور مديرعامل توانير در لرستان؛

عمليات اجرايي ايستگاه 230 كيلوولت بروجرد آغاز شد

عمليات اجرايي ايستگاه 230 به 63 كيلوولت بروجرد با حضور مديرعامل شركت توانير در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "آرش  كردي" مديرعامل شركت توانير در آيين افتتاح پروژه مذكور که به منظور افزايش قابليت اطمينان شبكه برق استان لرستان، ايجاد زيرساخت مناسب براي توسعه صنعتي- اقتصادي، بهبود كيفيت برق و تامين نياز مشتركان آغاز شده است، ظرفيت صنعت برق در استان لرستان را مناسب خواند و افزود: در اين استان وضعيت خطوط و ايستگاه‌هاي برق بسيار مناسب است و از اين لحاظ صنعت برق در اين استان معضل و مشكلي ندارد.
مديرعامل توانير همچنين در خصوص برنامه‌هاي آينده صنعت برق نيز با تاكيد بر اين كه برق به عنوان زيرساخت زيرساخت‌ها به شمار مي‌رود و در همين راستا ما به دنبال آنيم كه زيرساخت‌ها براي جهش توليد را فراهم كنيم، اضافه كرد: توسعه شهرك‌هاي صنعتي يك رديف بودجه‌اي مستقل دارد كه فقط در همين بخش بايد استفاده شود و براي همين منظور شهرك‌هاي صنعتي لازم است تفاهم‌نامه با سرمايه گذاران امضا كنند تا سرمايه گذار وارد عمل شده و بحث اشتغال نيز بخش عمده آن در همين شهرك‌هاي صنعتي قابل حل است.
كردي با بيان اين كه تابستان امسال را به گونه‌اي آغاز كرديم كه تجربه ناخوشايند خاموشي‌هاي سال گذشته در خاطره‌ها باقي مانده بود، تاكيد كرد: با اجراي دقيق  و گسترده برنامه هاي مديريت بار، موفق به گذر از ايام اوج مصرف برق بدون خاموشي شديم.
وي ادامه داد:  امسال براي اينكه بتوانيم شبكه برق پايداري را داشته باشيم، با برنامه‌هاي تشويقي كه از سوي وزارت نيرو به اجرا درآمد در بخش خانگي 4 درصد كاهش مصرف داشته‌ایم، اين مهم در حالي به وقوع پيوست كه همگان با توجه به تجربه تلخ سال گذشته تابستان امسال را ناخوشايند تصور مي‌كردند.
"مجتبي داودآبادي" مديرعامل شركت برق منطقه‌اي باختر در ادامه اين مراسم  گفت: اين ايستگاه داراي دو دستگاه ترانس به ظرفيت هر كدام 125مگاولت آمپر و مجموع 250 مگاولت آمپر است.
وي در ادامه گفت: اين پست داراي دو دستگاه فيدر 230 كيلوولت است كه قابل توسعه تا 4 فيدر خواهد بود، همچنين اين ايستگاه داراي دو دستگاه فيدر ترانس 230 كيلوولت است كه قابليت توسعه تا سه دستگاه فيدر را داراست.
مديرعامل برق باختر در ادامه افزود: احداث 10 دستگاه فيدر خط 63 كيلوولت با قابليت توسعه به 16 فیدر و احداث دو دستگاه فيدر ترانس 63 كيلوولت از ديگر مشخصه‌هاي فني پروژه مذكور است كه با اعتباري در حدود 4 هزار ميليارد ريال احداث خواهد شد.
  • خبرنگار:روح‌الله حمیدیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر