1401/05/15 14:34

پایداری شبکه توزیع برق استان فارس با وجود خسارت سنگین به شبکه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با اشاره به پایداری شبکه توزیع برق استان فارس با وجود خسارت سنگین به شبکه برق این منطقه، گفت: طوفان و بارندگی‌های سامانه بارشی معروف به مونسون، تاکنون بیش از 30 میلیارد تومان به شبکه توزیع برق این استان خسارت وارد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمیدرضا کریمی‌فرد" اظهار داشت: 30 کیلومتر شبکه فشار متوسط و 16کیلومتر شبکه فشار ضعیف، شکستگی و تخریب 75 عدد پایه و آسیب‌پذیر شدن حدود 1400پایه فشار متوسط و ضعیف، خسارت به 10دستگاه تابلو ترانس، خسارت به 2600 متر کابل خودنگهدار و معیوب شدن 50 دستگاه ترانسفورماتور از جمله خسارات وارد شده به شبکه توزیع نیروی برق استان فارس است.
وی بیان کرد: با وجود وارد آمدن خسارت‌های سنگین به تاسیسات و تجهیزات برق در جریان طوفان و بارندگی‌های این سامانه، تلاش شبانه‌روزی نیروهای عملیاتی باعث گردید در کوتاه‌ترین زمان ممکن با اصلاح شبکه یا مانور خطوط توزیع آسیب‌دیده با خطوط دیگر، شبکه برق احیا و مشترکان برق‌دار شوند.
کریمی‌فرد، افزود: پرسنل این شرکت به صورت شبانه‌روزی در حال رصد و پایش شبکه برق هستند تا در صورت بروز خسارت و آسیب احتمالی به خطوط توزیع برق، موارد را بررسی و در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به اصلاح و تامین برق مشترکان نمایند.
وی گفت: مطابق هشدارهای سازمان هواشناسی، از روزهای قبل از شروع طوفان مونسون، کلیه عوامل اجرایی و عملیاتی این شرکت در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند و  اقدامات در سه بخش قبل، حین و بعد از وقوع بحران، برنامه‌ریزی و اجرایی شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، اظهار داشت: برگزاری جلسات هماهنگی ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در سطح شرکت، مقاوم‌سازی پایه‌های واقع در مسیل احتمالی سیلاب‌ها، ایمن سازی پست‌های توزیع زمینی، بازدید از شبکه، هرس درختان درگیر شبکه، بررسی برنامه‌های مانور فیدرهای فشار متوسط و غیره از جمله اقدامات انجام شده قبل از فعالیت این سامانه بود.
وی خاطرنشان کرد: در هر شیفت کاری 176 گروه شامل (گروه اتفاقات، گروه کمکی بحران، جرثقیل و بالابر و گروه خط گرم) مشغول فعالیت بوده و در هر شبانه‌روز 528 گروه نسبت به رفع سریع خاموشی و بحران اقدام کردند.
کریمی‌فرد خاموشی‌های ناشی از شرایط نامساعد جوی را 178مورد عنوان کرد و اظهار داشت: با وجود شرایط بد آب و هوایی، با تلاش جهادی و شبانه‌روزی همه کارکنان خدوم صنعت برق و تیم‌های عملیاتی و امدادی شرکت مشکلات مناطق آسیب دیده در همان ساعات اولیه رفع و شبکه برق این مناطق پایدار شد.
  • خبرنگار:لیلا رحمان ستایش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر