آب
1401/05/25 11:32

120 پروژه توزیع برق استان یزد در هفته دولت افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از بهره‌برداری 120 پروژه برق همزمان با هفته دولت در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی جم" اظهار داشت: طرح‌های حوزه برق استان در چهار محور، توسعه و احداث شبکه برق در مناطق شهری و روستایی، برق‌رسانی به روستاها، بهینه‌سازی شبکه‌ها در حوزه روستایی و شهری و تامین روشنایی شهرها و روستاها با اعتباری بیش از یک میلیارد و 370 میلیون ریال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه بهره‌برداری از طرح‌های بیان شده نقش مهمی در پایداری شبکه و توسعه خدمات‌رسانی به مشترکان برق دارد، تصریح کرد: با اجرای 29 طرح توسعه و احداث شهری و روستایی، بیش از 67 هزار و 446 متر شبکه فشار متوسط و ضعیف و هزار و 10 دستگاه چراغ پر بازده به تجهیزات شبکه استان یزد افزوده خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد بیان کرد: 39 پروژه با احداث 40 هزار متر شبکه فشار متوسط و ضعیف با هزینه‌ای بیش از 394 میلیارد و 702 میلیون ریال در حوزه روشنایی به بهره‌برداری می‌رسد.
وی توسعه شبکه روشنایی را از برنامه‌های مهم وزارت نیرو برشمرد و خاطرنشان کرد: دهه فجر امسال تامین روشنایی بلوارهای  موحدین، شهیدان حاجی مهدی، خیابان دستغیب و اصلاح روشنایی بلوارهای پژوهش و صدوقی جنوبی، در برنامه افتتاح شهرستان یزد قرار دارد.
جم با بیان اینکه 120 دستگاه پست هوایی به تاسیسات موجود این شرکت افزوده شده است، تصریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق یزد در این پروژه‌ها بر اساس رویکرد وزارت نیرو و با بهره‌گیری از ترانسفورماتورهای کم تلفات و تجهیزات نوین، ضمن اتوماسیون کردن شبکه‌ها؛ کاهش تلفات برق را لحاظ کرده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه تعداد مشترکان برق این استان از 745 هزار مشترک فراتر رفته است، بیان کرد: استفاده از شیوه‌های نوین مدیریت شبکه برای استمرار انرژی الکتریکی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه، فرهنگ‌سازی و اصلاح الگوی مصرف مشترکان، گسترش و توسعه خدمات الکترونیکی از برنامه‌های مهم این شرکت محسوب می‌شود.
  • خبرنگار:حسن غفوریان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر