1401/05/25 12:23
همزمان با هفته دولت؛

۳۶ پروژه توزیع برق‌کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح و کلنگ‌ زنی ۳۶ پروژه توزیع برق‌ با اعتباری بیش از ۷۵ میلیارد تومان در هفته دولت سال‌جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جمال معتمدی‌زاده" اظهار داشت: از این تعداد پروژه، ۲۵ مورد افتتاحی و ۱۱ مورد کلنگ‌زنی است.
وی با بیان اینکه از مجموع ۷۵ میلیارد تومان این پروژه‌ها، ۵۶ میلیارد تومان مربوط به پروژه‌های افتتاحی و ۱۹ میلیارد تومان مربوط به پروژه‌های کلنگ‌زنی است، تصریح کرد: طول شبکه‌های برق در این پروژه‌ها ۱۵۵ کیلومتر بوده که از این میزان، ۱۳۵ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۲۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تعداد پایه‌های برق استفاده شده در این پروژه‌ها، هزار و ۶۵۰ اصله است، افزود: طی این پروژه‌ها، ۷۰ دستگاه ترانسفورماتور احداث شده و می‌شود.
معتمدی‌زاده، جمعیت بهره‌مند از پروژه‌های این شرکت را ۱۶ هزار و ۵۰۰ خانوار برشمرد.
وی، گفت: پروژه‌های برق‌رسانی هفته دولت سال‌جاری در بخش‌های احداث، اصلاح، توسعه، کاهش تلفات انرژی، برق‌رسانی روستایی و روشنایی معابر است که بخشی زیادی از مشکلات مشترکان برق را حل می‌کند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد اصلاحیه شبکه‌های برق در برخی از روستاهای شهرستان دنا، توسعه و احداث شبکه‌های برق ۳۸ روستای شهرستان گچساران، پروژه‌های تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در هفت نقطه شهری یاسوج، پروژه اصلاحیه شبکه‌های برق روستای ظفرآباد چین شهرستان مارگون، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه برق‌رسانی روستای سرآب ننیز و کلگه امیرشیخی باشت، توسعه و احداث شبکه‌های برق‌رسانی طسوج چُرام، رفع ضعف ولتاژ شبکه‌های برق بخش قلعه رئیسی شهرستان کهگیلویه و توسعه شبکه برق‌رسانی ۱۰ روستای شهرستان بهمیی را از مهمترین پروژه‌های افتتاحی و کلنگ‌زنی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد در هفته دولت سال‌جاری بیان کرد.
وی ادامه داد: پراکندگی روستایی، فرسودگی شبکه‌های برق‌رسانی، سخت‌گذری و معارضان محلی از مهمترین مشکلات اجرای پروژه‌های برق‌رسانی در استان هستند.
معتمدی‌زاده افزود: از مجموع ۳۶ پروژه هفته دولت این شرکت، ۱۶ پروژه در بویراحمد، شش پروژه در گچساران، پنج پروژه در دنا، سه پروژه در کهگیلویه، ۲ پروژه در چُرام، ۲ پروژه در بهمیی، یک پروژه شهرستان لنده و یک پروژه شهرستان باشت است.
  • خبرنگار:ضرغام علی‌بازی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر