1401/05/26 10:50

پروژه آبرسانی به دو روستای محروم خراسان رضوی آغاز شد

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: اجرای دو پروژه آبرسانی به روستاهای محروم استان خراسان رضوی با اعتبار 100 میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی جهان‌طلب" با اعلام این خبر بیان کرد: با اجرای پروژه‌های آبرساني به روستاهای خرم‌آباد و دوغایی، بیش از دو هزار نفر از آب شرب پایدار برخوردار خواهند شد.
وی با بیان اینکه روستاهای یادشده در حال حاضر به صورت سیار آبرسانی می‌شوند افزود: فاز نخست پروژه آبرساني به روستای خرم‌آباد شامل اجرای هفت هزار و ۲۰۰ متر شبکه توزیع و خط انتقال با لوله‌پلی‌اتیلن، احداث 9 باب حوضچه شیرآلات شبکه توزیع و خط انتقال و اجرای شبکه برق به طول تقریبی هزار و ۵۰۰ متر و حفر و تجهیز چاه است.
وی برآورد اعتباری پروژه را حدود 50 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در فاز دوم پروژه، احداث یک باب مخزن ذخیره آب به ظرفیت 300 مترمکعب با 888 نفر جمعیت پیش‌بینی شده است.
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفای خراسان رضوی اظهار کرد:  برای آبرسانی به روستای دوغایی نیز، 8.5 کیلومتر لوله‌گذاری خط انتقال، احداث یک باب مخزن ذخیره به حجم ۵۰۰ متر مکعب و یک باب حوضچه رسوب‌گیر بتنی، بهسازی چشمه و ساخت اتاقک هیدرو‌کلریناتور با 50 میلیارد ریال اعتبار اجرایی می‌شود.
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر