برق
1401/05/26 15:11

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز همكاري‌هاي تحول و پيشرفت رياست‌ جمهوري و شرکت برق منطقه‌ای تهران

شرکت برق منطقه‌ای تهران و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران با اشاره به اهمیت زیر ساخت اساسی شبکه برق و برخی ظرفیت‌های ایجاد شده طی سال‌های اخیر در خصوص گسترش کاربرد تجهیزات ساخت شرکت‌های دانش بنیان نظیر مصوبه تولید بار اول، بر همکاری‌های مشترک مابین برق منطقه‌ای تهران و مرکز تحول و پیشرفت رياست جمهوري در این حوزه مانند دستیابی به دانش فنی رله‌های حفاظتی، دستگاه پایش تخلیه جزئی، ترانس خشک فوق توزیع و ... را مورد اشاره قرار داد.
" حبیب قراگوزلو" با اشاره به راهبردهای جدید در اين مورد اظهار کرد: در موضوع‌های راهبردی جدید همچون فناوری‌های نوین بهره‌برداری از شبکه برق مانند تجهیزات پایش فازوری شبکه، تعمیر و نگه‌داری شبکه به روش خط گرم، توسعه فناوری‌های مقاوم‌سازی شبکه برق در مقابل حملات سایبری، استفاده از پهبادها و ربات‌ها برای بازرسی از شبکه فوق توزیع و انتقال برق و تجهیزات جبران ساز توان راکتیو، آماده همکاری هستیم.
در این نشست "جواد مشایخ" معاون امور انرژی و مواد مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت رياست جمهوري نیز با بیان ظرفیت‌های همکاری با رایزن‌های فناوری در سایر کشورها، به برخی تلاش های انجام شده در راستای انتقال دانش فنی روش‌های نوین بهره برداری از شبکه انتقال برق و صادرات محصولات فناورانه اشاره کرد و افزود: ظرفیت مرکز تحول و پیشرفت و رایزن‌های فناوری آماده خدمت‌رسانی برای انتقال فناوری های راهبردی و همچنین صادرات محصولات فناورانه به صنعت برق هستند.
گفتني است، در نشست ياد شده تفاهم‌نامه همکاری به منظور تسهيل توسعه و انتقال فناوري‌هاي راهبردی حوزه انتقال نيروي برق و كمك به توسعه فناوری‌های مقاوم سازي شبكه فوق توزيع و انتقال برق در مقابل حملات سايبري، بين طرفين به امضا رسيد.
  • خبرنگار:مهدی خانمیرزایی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر