برق
1401/07/11 13:40
وزیر نیرو در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی محصولات نوآورانه صنعت برق خبر داد:

تدوین 140 برنامه سیاست‌گذاری برای مدیریت مصرف برق در کشور

وزیر نیرو با اشاره به تدوین برنامه‌ مدیریت مصرف برای سال 1402، گفت: این برنامه در چهارچوب 140 برنامه سیاست‌گذاری و اقدام تدوین شده که بخشی از اقدامات مدیریت مصرف از سال‌ قبل و بخش قابل توجهی نیز در آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علی‌اکبر محرابیان" وزیر نیرو پس از بازدید خود از نخستین نمایشگاه تخصصی ارائه محصولات نوآورانه و فناورانه، با اشاره به برنامه‌ریزی دولت سیزدهم در بخش برق اظهار کرد: سیاست حاکم بر صنعت برق کشور برای رفع ناترازی در دو بخش تقسیم بندی می‌شود، بخش اول اجرای طرح‌های توسعه صنعت برق و ارتقای نیروگاه‌های موجود برای حداکثر استفاده از ظرفیت تولید و همچنین طرح‌های توسعه در نیروگاه‌های حرارتی و نیروگاه‌های تجدیدپذیر که از سیاست‌های مهم و راهبردی وزارت نیرو محسوب می‌شود.
وی افزود: سیاست دوم مدیریت مصرف برای افزایش راندمان و افزایش بهره‌وری صنعت برق است که در این رابطه باید از ابزارهای روز آمد و آخرین فناوری‌های موجود در دنیا و کشور استفاده کنیم.
به گفته وزیر نیرو هوشمندسازی صنعت برق موضوعی بسیار مهم برای وزارت نیرو و اجرای برنامه تدوین شده دولت سیزدهم محسوب می‌شود.
وی با اشاره به نخستین نمایشگاه تخصصی ارائه محصولات نوآورانه و فناورانه 1401 گفت: در فضایی محدود تعداد 24 شرکت با ارائه 65 فناوری روز جهان و کشور در این نمایشگاه محصولات خود را عرضه کردند.
محرابیان با بیان اینکه این نمایشگاه تخصصی، مختص مجموعه وزارت نیرو است، افزود: با استفاده از پتانسیل موجود که نخبگان کشور در صنعت برق به نمایش گذاشتند، می‌توانیم از این توانمندی‌ها در زمینه مدیریت مصرف هوشمند بهره‌ لازم را ببریم.
وی خاطرنشان کرد: هوشمندسازی در بخش‌های تولید، توزیع، انتقال و مصرف‌کنندگان و مشترکان تعیین می‌شود. طبیعتا نرم افزار و سخت افزارهایی که تهیه شده هر کدام دارای پتاسیل خاصی برای قسمت‌های مختلف هستند.
به گفته محرابیان، در هوشمندسازی صنعت آب و برق بخصوص در شرکت‌های توزیع اقدامات مناسبی صورت گرفته که امیدواریم این اقدامات منجر به نتیجه مطلوب و بهره‌وری مناسب از این صنعت شود.
وزیر نیرو با بیان اینکه مدیریت پیک در صنعت برق یکی از مهم‌ترین اصول است، گفت: با بهره‌وری مناسب و مدیریت مصرف می‌توانیم با توزیع برق کمتر شاهد تامین برق بسیاری از مشترکان باشیم.
  • خبرنگار:امیررضا آزاده
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر