1401/07/12 14:28
در مقایسه با نیمه نخست سال قبل ثبت شد؛

کاهش مصرف 6 میلیون مترمکعب آب در خراسان رضوی

معاون خدمات مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از کاهش مصرف آب شش ماه سال 1401 این استان نسبت به سال قبل به میزان  شش میلیون متر مکعب خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد سلطانی" در اولین جلسه کمیته آب بدون درآمد طی سال جاری بیان کرد: میزان مصرف آب در نیمه نخست سال گذشته 113 میلیون مترمکعب بود که در سال جاری به 107 میلیون مترمکعب کاهش یافت.
وی این کاهش را ناشی از رعایت مدیریت مصرف به ویژه در بخش خانگی شهری اعلام کرد و افزود: این در حالی است که مصرف آب در بخش فضای سبز با 243 هزار متر مکعب افزایش به پنج میلیون و 311 هزار متر مکعب رسیده است.
وی از جمله چالش‌های حوزه آب شرب  استان خراسان رضوی را آبیاری فضای سبز با آب شرب، انشعابات غیرمجاز و استفاده از آب شرب روستایی در سایر موارد از جمله دام برشمرد و بر اجرای دستورالعمل وزارت کشور مبنی بر الزام شهرداری‌ها به تفکیک فضای سبز از شرب تاکید کرد.
به گفته وی از دو هزار و 42 کنتور فضای سبز در استان 884 کنتور خراب و متروکه است و یا امکان قرائت وجود ندارد.
در این جلسه همچنین وضعیت انشعابات با تعرفه آب امید، آب بدون درآمد و چاه‌ها، روند اتفاقات شهری و  روستایی و نشتی مخازن ذخیره آب بررسی و کارشناسان هر بخش راهکارهای بهبود شرایط را ارائه دادند. 
  • خبرنگار:علیرضا صنعت‌نگار
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر