آب و فاضلاب
1401/09/07 08:15

30 هزار خانوار روستایی مازندران از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت: با اجرای ۲۳ طرح آبرسانی روستایی ‌در سراسر استان 30 هزار خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی پایدار بهره‌مند شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "بهزاد برارزاده" با بیان اینکه محرومیت‌زدایی به ویژه در حوزه آبرسانی از بزرگترین دغدغه‌های دولت و مجلس انقلابی است، افزود: در راستای تحقق این مهم، شورای جهاد آبرسانی برای تأمین آب 10 هزار روستای کشور توسط وزارت نیرو تشکیل شد و برای این منظور 7 هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در قالب این طرح، عملیات اجرایی 19 مجتمع آبرسانی در 161 روستای مازندران در دست اجراست و پیش‌بینی اعتبار برای آبرسانی به 350 روستای دیگر نیز صورت گرفته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران با اشاره به طرح‌های آبرسانی هفته بسیج، بیان کرد: 23 طرح آبرسانی با صرف اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال طی این هفته به بهره‌برداری رسید و کام بیش از 30 هزار خانوار از آب گوارای بهداشتی، شیرین شد که از این تعداد 16 طرح با مشارکت بنیاد برکت به سرانجام رسید.
برارزاده ادامه داد: برای بهره‌برداری از این طرح‌ها 13 هزار متر خط انتقال، 4 هزار متر شبکه توزیع، حفر 3 حلقه چاه با آبدهی 20 لیتر در ثانیه و بازسازی یک حلقه چاه با دبی 35 لیتر در ثانیه، بهسازی 5 دهنه چشمه با آبدهی 8 لیتر در ثانیه و نیز احداث 9 باب مخزن ذخیره به حجم 1520 متر مکعب و تجهیز دو ایستگاه پمپاژ انجام شد.
وی در ادامه از آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی به منطقه دو گنبدان شهرستان نکا به منظور تامین آب شرب ساکنان مناطق بالادست، خبر داد و گفت: این طرح شامل لوله‌گذاری خط انتقال به طول ۱۵۰ متر، خرید، نصب و راه اندازی ۲ دستگاه پمپ و تابلو برق برای ایستگاه پمپاژ و ساخت اتاقک است که برای تکمیل این طرح ۲۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که پس از بهره‌برداری ۲۰۰ خانوار از مزایای این طرح برخوردار می‌شوند.
وی با اشاره به آغاز ساخت مخزن شش رودبار سوادکوه نیز گفت: در این طرح مخزن ۵۰ متر مکعبی با پیش‌بینی ۳ میلیارد ریال اعتبار و برخورداری ۳۵ خانوار احداث خواهد شد.
  • خبرنگار:بهمن آذرمنش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر