1401/09/07 14:28

رشد 126 درصدی اجرای طرح بهارستان در استان فارس

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از پیشرفت 126 درصدی اجرای پروژه‌های طرح بهارستان در این استان نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمیدرضا کریمی‌فرد" اظهار داشت: این طرح در 350 روستای استان در حال اجرا بوده و از پیشرفت 37 درصدی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه طرح بهارستان به منظور اصلاح، توسعه و احداث شبکه‌های برق مناطق روستایی در کشور اجرا می‌شود، افزود: قرار است طی یک برنامه‌ریزی پنج ساله (1400 تا 1405) و در قالب طرح بهارستان، شبکه توزیع برق روستاهای استان فارس به طور کامل اصلاح و بهسازی شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس تصریح کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون در قالب طرح بهارستان تعداد 800 روستای این استان با اعتبار 1560میلیارد ریال از بخش‌های مختلف این طرح بهره‌مند شدند و در نظر است 16 پروژه برق‌رسانی روستایی، 539 پروژه توسعه و 3500 پروژه جابجایی پایه‌های شبکه برق، نیز در قالب این طرح طی سال‌جاری انجام شود.
وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح جابه‌جایی و مقاوم‌سازی پایه‌های برق در معابر روستایی، تامین ولتاژ مطمئن مشترکان روستایی، اصلاح روشنایی معابر عمومی روستاها، اصلاح فرسودگی شبکه توزیع برق روستاهای مشمول طرح و توسعه شبکه و تامین برق متقاضیان جدید انشعاب است.
کریمی‌فرد اظهار داشت: امسال شبکه برق 350 روستای استان فارس در قالب طرح بهارستان با اعتباری بیش از 870 میلیارد ریال اصلاح و بهسازی می‌شود.
  • خبرنگار:لیلا رحمان ستایش
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر