1401/09/09 11:44

۹ دستگاه ماینر غیرمجاز در زاهدان کشف شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: طی اقدامی عملیاتی توسط پرسنل این شرکت و ماموران نیروی انتظامی، ۹ دستگاه ماینر غیرمجاز در شهر زاهدان این استان کشف و ضبط شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "خلیل عوض‌زاده" اظهار داشت: سه دستگاه ماینر از یک واحد مسکونی و ۶ دستگاه ماینر از یک مرکز تجاری در سطح شهر زاهدان کشف و ضبط شد.
وی بیان کرد: با توجه به سهم بالای مصرف برق دستگاه‌های ماینر، کشف مراکز غیرمجاز تولید رمز ارز از برنامه‌های مهم این شرکت است. 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان تصریح کرد: دستگاه‌های‌ ماینر، علاوه‌بر مصرف بالای برق، باعث فشار مضاعف بر شبکه توزیع، ایجاد نوسان در شبکه و در نهایت خسارت به لوازم برقی مشترکان می‌شود.
وی با بیان اینکه همراهی و ارائه گزارش‌های مردمی نقش مهمی در شناسایی و کشف مراکز غیرمجاز رمز ارز دارد، گفت: عموم هم استانی‌ها می‌توانند اطلاعات خود درباره استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز را در سامانه "سمات" شرکت توانیر یا تماس با دفتر حراست شرکت توزیع برق استان به شماره ۳۱۱۳۷۱۰۴ و یا سامانه ۱۲۱ ثبت نمایند.
عوض زاده از ارائه پاداش به معرفی کنندگان مراکز غیرمجاز رمز ارز خبر داد و بیان کرد: عاملان کشف و معرفی این مراکز طبق دستورالعمل شرکت توانیر پاداش دریافت خواهند کرد.
  • خبرنگار:سیدشهاب الدین عبدلی/ دبیر بخش توزیع برق
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر