برق
1401/10/07 18:04
سخنگوی ستاد مانور مقابله با بحران سیل منطقه شمال‌غرب کشور:

مانور آمادگی و آموزشی مقابله با بحران سیل در اردبیل آغاز شد

سخنگوی ستاد مانور مقابله با بحران سیل منطقه شمال‌غرب کشور گفت: ‌مانور آمادگی و آموزشی مقابله با بحران سیل به مدت ۲ روز و با حضور ۶ استان کشور در اردبیل آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین قدیمی" اظهار داشت: این مانور به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، با رمز "یا فاطمه‌الزهرا(س)" آغاز شد.
وی بیان کرد: این مانور با هدف مقابله با بحران سیل در منطقه شمال‌غرب کشور طراحی شده و همکاران در این مانور با ابعاد گسترده آمادگی و مقابله با هرگونه خطرات احتمالی آشنا خواهند شد.
سخنگوی ستاد مانور مقابله با بحران سیل منطقه شمال‌غرب کشور از حضور ۲۹۴ نفر در قالب ۳۰ تیم در این مانور خبر داد و تصریح کرد: مانور مقابله با بحران سیل منطقه شمال‌غرب کشور باعث افزایش توانمندی و آمادگی صنعت آب و برق در مقابل حوادث و خطرات طبیعی و غیرطبیعی خواهد شد.
وی افزود: در این مانور استان‌های آذربایجان‌شرقی، غربی، کردستان، زنجان و گیلان و اردبیل حضور خواهند داشت.
قدیمی فعالیت کمیته‌های پنج‌گانه این مانور را یادآور شد و خاطرنشان کرد: قبل از اجرای مانور کمیته‌های برنامه‌ریزی، عملیاتی، پشتیبانی، اطلاع‌رسانی، امنیت، بهداشت، ایمنی و محیط زیست تشکیل شدند و هر کدام سناریوی از پیش تعیین شده را برای خود تدوین کرده و براساس تقسیم وظایف عمل خواهند نمود.
وی اصلی‌ترین هدف این مانور را افزایش هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی صنعت آب و برق استان اردبیل بیان کرد و ادامه داد: با همکاری مشترک شرکت‌های توزیع نیروی برق، امور انتقال، آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب استان شاهد برگزاری موفق مانور و آمادگی بیشتر شرکت‌های صنعت آب و برق استان در مقابله با بحران‌ها خواهیم بود.
رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان اردبیل اجرای این مانور را در افزایش توانمندی برای مقابله هوشمندانه در برابر مخاطرات طبیعی به ویژه سیل مهم ارزیابی کرد و گفت: ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاه‌های صنعت و برق، تمرین هماهنگی بین سازمان‌ها و مردم، اسکان اضطراری، ایجاد مهارت و اعتماد به نفس در همکاران، شناسایی نقاط ضعف و قوت از اهداف پیش‌بینی شده در این طرح است.
سخنگوی مانور مقابله با سیل بیان کرد: سد «یامچی» اردبیل محل اجرای مانور مقابله با سیل است و همکاران عملیاتی از صنعت آب و برق اردبیل، آذربایجان‌شرقی، غربی، کردستان، زنجان و گیلان طبق سناریو فعالیت خواهند کرد. 
  • خبرنگار:رویا اللهقلی پور
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر