برق
1401/10/10 16:30

تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از مرز 270 هزار مگاوات ساعت گذشت/ آغاز 45 هزار مگاوات برنامه تعمیرات واحدهای حرارتی

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از ابتدای سال تاکنون به بیش از 270 هزار مگاوات ساعت رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "ناصر اسکندری" با اشاره به شروع فصل تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی سراسر کشور، افزود: از ابتدای مهرماه به منظور تامین برق پایدار پیک تابستان سال آینده حدود 107 هزار مگاوات برنامه تعمیراتی در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 46 هزار مگاوات از این برنامه آغاز شده است، ادامه داد: تاکنون 38 هزار مگاوات از برنامه شروع شده در این بخش به پایان رسیده است و امیدواریم تا پایان اردیبهشت‌ماه بتوانیم با اتمام به موقع برنامه‌های یاد شده تمامی واحدهای نیروگاهی را برای تامین برق پایدار روزهای اوج مصرف برق کشور در اختیار داشته باشیم.
اسکندری با تاکید بر اینکه بیش از 81 درصد ظرفیت نیروگاهی کشور در اختیار واحدهای تولید برق حرارتی، گفت: این نیروگاه‌ها از ابتدای سال جاری تاکنون توانسته‌اند با تولید بیش از 270 هزار مگاوات ساعت انرژی نقش مهمی در تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور داشته باشند.
  • خبرنگار:رسول صادقی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر