1401/11/04 08:04
از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور؛

28 کیلومتر از شبکه‌ آب یاسوج اصلاح و توسعه یافت/ 5700 متر مکعب به مخازن ذخیره آب کهگیلویه و بویراحمد اضافه شد

معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور، 28 کیلومتر از شبکه‌های آب یاسوج اصلاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مهدی فخر احمد" با اعلام این خبر اظهار داشت: یکی از اتفاقات خوب در استان، سفر ریاست جمهور و تخصیص بودجه ویژه برای اصلاح و بازسازی آب مرکز کهگیلویه و بویراحمد بود که از این محل تاکنون 28 کیلومتر از شبکه‌های آب یاسوج در قالب 9 پروژه عملیاتی شده است.
وی با بیان اینکه اجرای 7 کیلومتر خط انتقال نیز طی یکسال اخیر اجرا شده است، اضافه کرد:  تکمیل مخزن 5000 متر مکعبی مادوان و احداث 700 متر مکعب مخزن جدید بخش دیگری از اقدامات در توسعه و بهبود آبرسانی در استان بوده است.
معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه یکی از مشکلات جدی در کهگیلویه و بویراحمد، فرسودگی گسترده در شبکه‌ها و خطوط آب است که هزینه و امکانات زیادی هم معطوف به خود کرده است، افزود: تنها در همین یکسال 5600 حادثه در خط انتقال و شبکه توزیع در استان رفع شده است.
​وی با اشاره به تلاش و اهتمام ویژه مجموعه برای مقابله با انشعابات غیرمجاز آب، اظهار داشت: در همین راستا، 4200 فقره انشعاب غیرمجاز شناسایی و تبدیل به مجاز شده است.
فخراحمد بیان کرد: با اعتبارات خوبی که از محل سفر ریاست محترم جمهور و همچنین محرومیت‌زدایی در حال تزریق است امید داریم جهش قابل توجهی را تا پایان 1402 در زمینه اصلاح و توسعه شبکه‌ آب یاسوج و تأمین آب روستاهای محروم استان شاهد باشیم.
  • خبرنگار:قاسم خشت‌زر
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر