1401/11/03 12:28
به مناسبت دهه فجر؛

بیش از 50 پروژه آب و فاضلاب در آذربایجان شرقی افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی از افتتاح بیش از 50 پروژه حوزه آب و فاضلاب با اعتبار هزار و  ۵۷ میلیارد ریال همزمان با دهه فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد خانی" با اعلام این خبر بیان کرد: در حوزه آبرسانی شهری حفر 3 حلقه چاه و افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه در شهرهای سهند، هریس و دوزدوزان، در حوزه فاضلاب شهری 17 مورد در شهرهای تبریز و مرند و در بخش آبرسانی روستایی 26 پروژه در شهرهای تبریز، چاراویماق، خداآفرین، سراب، شبستر، کلیبر، مرند، ملکان، میانه و هشترود و 2 مجتمع آبرسانی در هشترود و چاراویماق افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به اجرای پروژه‌های طرح جهاد آبرسانی گفت: این طرح در 121روستای آذربایجان شرقی با پیشرفت 4۵ درصدی و در 3 شهرستان ورزقان، هشترود و کلیبر( خداآفرین)، در حال انجام است.
وی با تأکید بر اهمیت کمیت و کیفیت کار افزود: علی‌رغم این که در روند اجرایی پروژه‌ها مشکلاتی در سطح منطقه شاهد بوده‌ایم ولی همچنان حرکت اجرای پروژه‌ها متوقف نشده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی افزود: این پروژه‌ها که پایان سال گذشته آغاز شده هم‌اکنون از پیشرفت خوبی برخوردار است و ما در سازوکار طرح‌های آبرسانی از ظرفیت همه نهادهای مردمی، استفاده‌ خواهیم کرد، تا در کمترین زمان ممکن شاهد اتمام پروژه‌ها باشیم.
خانی تصریح کرد: طی هماهنگی به عمل آمده از طرف استاندار آذربایجان شرقی و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در ادامه تعداد روستاهای جهاد آبرسانی به 550 روستا افزایش و آبرسانی روستایی در  تمام شهرستان‌های استان تعمیم داده خواهد شد.
وی اظهار کرد: در دهه فجر امسال 4 روستای (عزیزآباد، ایاز، تلخاب و گلوجه محمدخان) شهرستان هشترود با احداث 4 مخزن به حجم 225 متر مکعب با خط انتقال 5.5 کیلومتر و توسعه شبکه 250 متر با هزینه 41 میلیارد ریال از محل بودجه محرومیت‌زدایی و عمومی انجام شده است.
  • خبرنگار:مصطفی خلیلیان
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر