1401/11/03 12:14

تأمین آب شرب 5 هزار نفر از جمعیت روستایی خراسان رضوی

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان رشتخوار در استان خراسان رضوی، از افزایش ظرفیت تامین آب شرب دو روستای این شهرستان با جمعیت بیش از 5 هزار نفر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "میثم شریعت" با اعلام این خبر افزود: با جابه‌جایی چاه مشترک روستاهای "عمیدی" و "باسفر" و حفر چاه جدید تا عمق 182 متر، توان تولید آب از هشت لیتر برثانیه به 21 لیتر افزایش یافت.
وی با بیان اینکه با این اقدام آب شرب مورد نیاز اهالی این دو روستا که حتی در فصل زمستان هم تنها ۱۰ ساعت در شبانه روز جریان داشت، پایدار شد، افزود: برای اجرای این پروژه که شامل حفر و  تجهیز چاه است  15 میلیارد ریال هزینه شده است.
مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان رشتخوار ادامه داد: چاه جدید  پس از اتصال به مخزن ذخیره هزار مترمکعبی و تنظیم شیر فلکه‌ها و موازن‌سازی فشار در دو روستا، وارد مدار شد.
شریعت به اجرای پروژه افزایش کیفیت آب شرب شهرجنگل و 20 روستای این بخش با جمعیت 15 هزار نفر اشاره کرد و اظهار داشت: با نوسازی چاه "کت شهری" در منطقه که توان تولید آن به علت مشکلات فنی و پارگی جدار لوله‌های چاه به هشت لیتر برثانیه کاهش یافته بود به 18 لیتر برثانیه افزایش و کیفیت آب شرب مشترکان بخش جنگل در حد قابل توجهی ارتقا یافت.  
وی هزینه صرف شده برای اجرای  پروژه کیفی‌سازی آب بخش جنگل را دو میلیارد ریال اعلام کرد و از تلاش و پیگیری آبفا برای حفر چاه در اراضی آستان قدس به منظور رفع دائم مشکل کمی و کیفی آب این بخش خبر داد.
وی در پایان یادآور شد، آبفای رشتخوار  به 64 هزارنفر جمعیت ساکن در 57 روستا و دو  شهر خدمت‌رسانی می‌کند.
  • خبرنگار:پروانه عابدین
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر