فرهنگی
1401/11/04 14:47

برگزیدگان بیستمین دوره مسابقات شطرنج وزارت نیرو معرفی شدند

بیستمین دوره مسابقات شطرنج ویژه برادران سازمان‌های وابسته به وزارت نیرو شامل آب و برق و نیروگاه‌ها با حضور ۳۰ تیم از ۲۳ استان کشور، برگزیدگان خود را شناخت و به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای صنعت آب و برق و یادواره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، بیستمین دوره مسابقات سراسری شطرنج ریتد برادران وزارت نیرو با مشارکت ۳۰ تیم از ۲۳ استان کشور به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای استان خراسان جنوبی برگزار شد.
در این دوره از مسابقات، ۱۵۶ شطرنج باز از سراسر کشور در هفت دور‌ به روش سوئیسی تیمی به رقابت با یکدیگر پرداختند.
بر این اساس، تیم‌های «صنعت آب و برق گیلان (الف)»، «صنعت آب و برق گیلان (ب)» و «آب و فاضلاب استان تهران» به ترتیب به مقام قهرمانی، نایب قهرمانی و سوم دست یافتند. همچنین کاپ اخلاق این دوره از مسابقات را تیم «صنعت آب و برق خراسان جنوبی» از آن خود کرد.
در پایان ضمن معرفی نفرات برتر میزهای شش‌گانه، "علی منیری" از صنعت آب به عنوان قهرمان قهرمانان این دوره از مسابقات معرفی شد.
​همچنین مسابقات سریع ریتد انفرادی با حضور ۱۳۳ بازیکن با زمان ۸ دقیقه و ۳ ثانیه پاداش زمانی در ۹‌ دور‌ به روش سوئیسی برگزار شد که "علی منیری" از صنعت آب و برق فارس، "مهرداد ذکی پور" از صنعت آب و برق گیلان (ب) و "قاسم حضرتی" از برق منطقه‌ای آذربایجان مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.
در ادامه نیز مسابقات برق آسیا (بلیتس) ریتد انفرادی با حضور ۸۳ بازیکن با زمان ۳ دقیقه و ۲ ثانیه پاداش زمانی در ۹‌ دور‌ به روش سوئیسی برگزار شد که در این دوره از مسابقات نیز "محمدرضا خواجه حسینی" از برق منطقه‌ای خوزستان مقام اول، "مجتبی یوسفی راکی" از سازمان آب و برق خوزستان مقام دوم و "مهرداد ذکی‌پور" از صنعت آب و برق گیلان (ب) مقام سوم را کسب کردند.
  • خبرنگار:معصومه قلباربند
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر