برق
1401/11/05 16:11

رونمایی از سامانه ژئوپورتال GIS توزیع برق کشور

سامانه ژئوپورتال GIS توزیع برق کشور (ژئوتب)، با حضور معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، مدیر کل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین شرکت توانیر و مدیران عامل شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور از طریق ویدئو کنفرانس، در شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا دهقانی آرانی" سرپرست دفتر GIS شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در حاشیه رونمایی از این سامانه اظهار داشت: راه‌اندازی این سامانه به عنوان مأموریتی ویژه از سوی شرکت توانیر در آغاز سال جاری به شرکت توزیع نیروی برق استان تهران ابلاغ شد و خوشبختانه پس از گذشت 10 ماه با همکاری شرکت‌های اهم و هینکو به عنوان مجریان این پروژه، امروز شاهد بهره برداری از آن هستیم.
سرپرست دفترGIS شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، مهمترین اهداف راه‌اندازی این سامانه را به ترتیب مشاهده پذیر کردن داده‌های مکانی توزیع برق کشور در سطوح مختلف ولتاژی، تأمین سرویس‌های استاندارد و یکپارچه جهت تبادل داده با وزارت نیرو، SDI ملی و همچنین تحلیل مخاطرات شبکه عنوان کرد.
دهقانی آرانی تصریح کرد: با توجه به اهداف هوشمندسازی شبکه برق، برپایی این سیستم و تجمیع اطلاعات شرکت‌های توزیع در قالب یک ساختار یکپارچه شرایط مناسبی را برای تحقق این اهداف فراهم می‌کند.
  • خبرنگار:بهنام افخمی
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر