برق
1401/11/19 08:07

احداث 15 روزه پست 1000 کیلوولت‌آمپری زنجان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان از اتمام پروژه احداث پست 1000 کیلوولت‌آمپری طرح بزرگ سبزه‌میدان در این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "پیام جوادی" با بیان اینکه پروژه احداث پست 1000 کیلوولت‌آمپر سبزه میدان با اعتبار 38 میلیارد ریال طراحی و اجرا شده است، گفت: این پروژه یکی از طرح‌های عمرانی بزرگ شهری زنجان است و پروژه احداث پست این طرح از 27 دی‌ماه آغاز و با تلاش شبانه‌روزی 20 نفر از پرسنل اجرایی و نظارت توزیع برق این استان، طی 15 روز به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: در قالب این پروژه پست کمپکت هزار کاوا و کلیدخانه 20 کیلوولت موجود در محوطه این طرح جمع‌آوری و به محل پست زمینی جدید در ابتدای خیابان انصاری انتقال یافت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اشاره به اجرای این پروژه در سردترین روزهای سال بیان کرد: با توجه به‌این‌که پروژه سبزه‌میدان در مرکز شهر با بیشترین تردد پیاده و خودرو اجرا شده است، اجرای این طرح با سختی‌های فراوانی همراه بود.
جوادی تصریح کرد: برای جابه‌جایی پست از محل سابق به پست زمینی جدید بیش از 2 و نیم کیلومتر کابل‌کشی انجام و بیش از یک‌ و نیم کیلومتر از این کابل‌کشی به صورت زیرزمینی و در تونل‌های ویژه انجام شد.
وی افزود: اجرای این طرح علاوه بر زیباسازی پروژه سبزه‌میدان، شبکه برق مناطق مرکزی شهر به خصوص بازار بزرگ زنجان، خیابان فردوسی و محلات پیرامون این منطقه را نیز پایدارتر خواهد کرد.
  • خبرنگار:علی زرگری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر