برق
1401/11/18 15:46

37 پروژه توزیع برق زنجان افتتاح شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: 37 پروژه بزرگ صنعت برق این استان با اعتبار 1322 میلیارد ریال افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "پیام جوادی" اظهار داشت: این طرح‌ها در قالب 589 پروژه در فاصله زمانی هفته دولت تا دهه فجر 1401 طراحی، اجرا و بهره‌برداری شد.
وی ادامه داد: این طرح‌ها با اعتباری بیش از 1323میلیارد ریال با تلاش تیم‌های اجرایی و عملیاتی این شرکت به اتمام رسیده و با بهره‌برداری از این طرح‌ها در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین گام بلندی در ارتقای سطح ارائه خدمات به مشترکان و پایداری شبکه‌های توزیع برق برداشته شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان تصریح کرد: 282 پروژه اصلاح و بهسازی شبکه و تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار، 131 پروژه توسعه و احداث شبکه برای تامین برق متقاضیان جدید و بهبود پایداری شبکه، 23 پروژه احداث و اصلاح روشنایی معابر، 143 پروژه اصلاح و بهسازی، توسعه شبکه‌های توزیع برق روستایی و 10 پروژه پیک‌سایی طرح‌های افتتاح شده در این مراسم است.
استاندار زنجان در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه برق، پایه و اساس توسعه اجتماعی و اقتصادی است، گفت: برق به عنوان زیرساختی مهم برای تولید و صنعت است و باید صنایع بزرگ در استان به سمت تولید و خودکفایی در تامین انرژی حرکت کنند و این رویکرد علاوه بر کمک به صنعت برق برای تولید انرژی منجر به افزایش کارایی و کارآفرینی می‌شود.
محسن افشارچی استفاده از انرژی‌های نو را بهترین راه‌کار برای تولید برق دانست و افزود: سرمایه‌گذاری‌های کوچک و بزرگ در این بخش از رویکردهای نهادی دولت است و با ایجاد فرصت برای این سرمایه‌گذاری می‌توان از اتلاف منابع و آلودگی‌های زیست محیطی پیشگیری کرد، دولت مردمی برای تولید انرژی خورشیدی برنامه‌های ویژه‌ای طراحی کرده که در دور افتاده‌ترین روستاها نیز می‌توان به تولید انرژی برق پرداخت.
  • خبرنگار:علی زرگری
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر