فرهنگی
1401/11/18 13:18

جشن ولادت حضرت علی (ع) و مراسم بزرگداشت دهه فجر در وزارت نیرو برگزار شد/ مشاور وزیر نیرو: امام، مکتب و مردم سه راهبرد مهم انقلاب اسلامی ایران هستند

جشن ولادت حضرت امیر‌المومنین علی (ع) و مراسم بزرگداشت چهل و چهارمین فجر انقلاب اسلامی در وزارت نیرو برگزار شد.

به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حجت الاسلام و المسلمين "محمودرضا مهاجري" در این مراسم که به همت شورای فرهنگی حوزه ستادی وزارت نیرو پیش از ظهر امروز، با حضور مشاوران، معاونان، مدیران و کارکنان صنعت آب و برق برگزار شد، با تاکید بر اینکه در هر انقلابی سه راهبرد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: این راهبردها شامل راهبر انقلاب، مکتب انقلاب و مردم انقلابی می‌شود.
مشاور وزير نیرو در امور فرهنگي و ديني با بیان اینکه در انقلاب اسلامی، شخصیت با عظمت امام تاثیرگذار بوده است، افزود: از روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به برکت عظمت روح امام خمینی (ره) مردم به یکدیگر محبت می‌کنند.
وی با بیان اینکه این انقلاب بر اساس معارف دینی و رضای الهی شکل گرفته است، اظهار کرد: در طول تاریخ ملت‌های بیشماری تحت ظلم ستمگران واقع شده‌اند اما همه مردم شجاعت قیام و انقلاب علیه ظالم را نداشتند، در این بین، ملت‌هایی با آرمان‌ها و اهداف والا علیه ظلم و ستم برخاستند و قیام کردند.
حجت الاسلام مهاجری با تاکید بر اهمیت حفاظت و صیانت از انقلاب، تصریح کرد: در این بین گروه اندکی موفق به ثبت انقلاب شدند که متاسفانه انقلاب در برخی از کشورها پس از مدتی به انحراف کشانده شده و گروه کمتری موفق به حفظ انقلاب خود شدند؛ انقلاب اسلامی ایران به برکت خون پاک شهدا و فداکاری مردم این سرزمین، طی سال‌ها پابرجا ماند.
مشاور وزیر نیرو با بیان اینکه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، انقلاب را وعده الهی دانستند، خاطرنشان کرد: حفظ انقلاب از تحقق آن دشوارتر است و با درایت مردم این مهم حفظ می‌شود.
گفتنی است، در پایان این مراسم، به قید قرعه به افرادی که نام آنان «علی» است و نیز به متولدین «12 تا 22 بهمن» جوایز ارزنده‌ای اهدا شد.

  • خبرنگار:معصومه قلباربند
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر