برق
1401/11/18 14:31

187 پروژه توزیع برق سیستان‌ و بلوچستان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: ۱۸۷ پروژه توزیع برق با اعتبار ۲۴۶ میلیارد تومان همزمان با ایام دهه فجر افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "خلیل عوض‌زاده" اظهار داشت: این تعداد پروژه در بخش‌های برق‌رسانی، روشنایی معابر، توسعه شبکه روستایی و شهری، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه برق روستایی و شهری انجام شد.
وی ادامه داد: ۱۲۶ پروژه افتتاح و کلنگ‌زنی با اعتبار ۱۵۴ میلیارد تومان تنها در بخش روستایی سیستان و بلوچستان انجام شد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: از جمله پروژه‌های مهم افتتاح شده این شرکت، برق‌رسانی به چهار روستای محمد آباد تیغ آب، محمود آباد، انور آباد و محمد آباد شهرستان‌های ایرانشهر، بمپور، خاش و زابل است.
وی تصریح کرد: این پروژه با حجم عملیات ۲ کیلومتر شبکه فشار ضعیف، ۳۲۰ متر شبکه فشار متوسط و چهار دستگاه ترانسفورماتور با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال افتتاح شد.
عوض‌زاده اظهار داشت: با بهره‌برداری از پروژه‌های برق‌رسانی روستایی بیش از ۵۹ خانوار این مناطق از نعمت برق مطمئن و پایدار بهره‌مند شدند.
وی در بخش پروژه‌های قابل افتتاح در حوزه اصلاح و توسعه شبکه برق روستایی، گفت: ۹۶ پروژه با حجم عملیاتی ۵۶ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۱۹۸ کیلومتر شبکه فشار ضعیف، ۲۰۵ دستگاه ترانسفورماتور و بهره‌مندی ۱۵ هزار و ۲۵۲ خانوار در این ایام افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان به پروژه‌های قابل افتتاح در بخش اصلاح و توسعه شبکه برق شهری نیز اشاره کرد و افزود: ۳۸ پروژه با حجم عملیاتی ۱۹ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۸۳ کیلومتر شبکه فشار ضعیف، ۸۷ دستگاه ترانسفورماتور با بهره‌مندی ۱۲ هزار و ۱۶۱ خانوار در این ایام افتتاح شد.
وی تصریح کرد: ۱۲۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۴۱۶ کیلومتر شبکه فشار ضعیف، ۳۹۷ دستگاه ترانسفورماتور با بهره‌مندی ۸۱۹ روستا و ۴۴ هزار و ۷۰۱ خانوار مجموع حجم عملیاتی پروژه‌های قابل افتتاح و در دست اقدام این شرکت در دهه فجر است.
  • خبرنگار:سیدشهاب الدین عبدلی/ دبیر بخش توزیع برق
  • منتشر کننده:حمید ثریانی/ سردبیر