برق
1401/11/19 10:16
در ایام الله دهه فجر؛

8 پروژه شرکت توزیع برق کردستان در بانه افتتاح شد

مدیر توزیع برق شهرستان بانه از افتتاح و بهره برداری از 8 پروژه این شرکت به مناسبت گرامیداشت دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، صلاح الدین قادری مدیر توزیع برق شهرستان بانه گفت: همزمان  با گرامیداشت ایام الله دهه فجر 8 پروژه این شرکت در شهرستان بانه با اعتباری بالغ بر 213 میلیارد و 59 میلیون ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.
وی با اشاره به اینکه این پروژه‌ها درحوزه‌های توسعه و احداث شبکه، نوسازی و بهسازی شبکه و همچنین احداث و اصلاح روشنایی معابر شهری و روستایی بوده است، افزود: در راستای اجرای طرح اصلاح و تبدیل شبکه، برق 30 روستا به طول 26هزارو 800 متر در سطح شهرستان به کابل خودنگهدار تبدیل شد.
قادری با تاکید بر اینکه در ایام الله دهه فجر 1978 متر شبکه فشارمتوسط هوايی از پست فوق توزيع بانه 2 احداث شد، اظهار داشت: احداث 236 متر کابل‌کشی فشار متوسط زمينی فيدرهای خروجی پست بانه 2، احداث 665 دستگاه چراغ روشنایی روستایی، افزایش قدرت 48 دستگاه پست هوایی به منظور برق‌رسانی به متقاضیان جدید، تکخوانی کنتور 23 روستای سطح شهرستان، نصب تعداد 40 دستگاه ترانس اختصاصی به منظور برق‌رسانی به مشترکان جدید و نصب تعداد 2500 انشعاب جدید در سطح شهرستان از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در این شهرستان است.
مدیر توزیع برق شهرستان بانه در پایان اظهار داشت: بدون شک اجرا و اتمام چنین پروژه‌هایی در سطح شهرستان، علاوه بر پایداری بیشتر شبکه منجر به رضایتمندی مشترکان در بخش‌های شهری و روستایی می‌شود.

  • خبرنگار:شیدا علیمرادی
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری