آب
1401/12/28 11:44
خبرگزاری تسنیم گزارش داد

بازگشت روزهای خوش به دریاچه ارومیه/ خوشحالی مردم از ‌افزایش امید برای "نجات" دریاچه‌

پس از افتتاح خط انتقال آب به دریاچه ارومیه، روزهای خوش دریاچه آغاز شده و امید در دل‌های مردم این خطه افزایش یافته است.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) به نقل از خبرگزاری تسنیم، خط انتقال آب به دریاچه ارومیه پس از چندین سال انتظار مردم و وعده‌های ناتمام دولت‌های قبلی، با پیگیری جدی و انجام عملیات اجرایی از سوی دولت سیزدهم، بالاخره در پنجم اسفندماه با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.
با افتتاح این خط انتقال و اثرات مثبت آن در افکار عمومی، این بار شاهد تحقق وعده‌ای از سوی دولتمردان هستیم که کمتر کسی باور داشت در کوتاه مدت عملیاتی شده و نتیجه بخش باشد.
ورود نخستین رگه‌های آب از خط انتقال به دریاچه و افزایش اندک اندک آب در نقاط مختلف دریاچه، امیدواری مردم و حضور گردشگران را به صورت چشمگیری افزایش داده است، تا جایی که در آستانه نوروز طبیعت شاهد رونق گردشگری در این منطقه هستیم.
هرچند به اذعان کارشناسان و خودِ دولتمردان، احیای کامل دریاچه ارومیه امری بسیار سخت است، اما انتقال آب، مدیریت کشاورزی و نیز نزول بارش‌ها در فصل بهار می‌تواند تا حد مناسبی موجب بهبود وضعیت شود.بنا بر این گزارش حضور گردشگران بومی و غیربومی در اطراف دریاچه ارومیه که با خوشحالی و انجام تفریحات سالم نظیر قایق‌سواری و شنا همراه است، نوید تکرار روزهای خوش و زیبای سالیان گذشته را می‌دهد که با اندک مدیریتی می‌تواند به تحقق بپیوندد.


  • خبرنگار:مریم حاج‌نوروز نظری
  • منتشر کننده:مریم حاج‌نوروز نظری